Події в нашому ліцеї 

 

Тиждень географії, фізики та астрономії

«Відкриваємо світ разом!!!»

Як підвищити інтерес учнів до вивчення шкільного курсу географії, фізики та астрономії? Одним із шляхів розв’язання цієї проблеми вважаю позакласну роботу як невід’ємну складову навчально-виховного процесу. Якщо знання, отримані на уроці, зацікавили учнів, то це спонукає їх вивчати предмет і після уроків. До того ж добре організована, цікава, різноманітна позакласна робота з предмету – це один із найефективніших засобів пробудження й підтримки в учнів інтересу до вивчення природничих наук. Велику допомогу в досягненні цієї мети надає тиждень географії, фізики та астрономії. Під час його проведення діти збагачують знання, розширюють свій кругозір, проявляють ініціативу й самостійність, розвивають індивідуальні здібності, вчаться відстоювати свою точку зору.

Згідно «Плану роботи коломийського ліцею №4 імені Сергія Лисенка» з 02 по 06 листопада 2020 року в закладі проходив тиждень географії, фізики та астрономії.

Завдання тижня - викликати інтерес до науки, досліджень навколишнього середовища, формувати пізнавальні здібності, сприяти творчому та всебічному розвитку особистості, вчити застосовувати свої знання, відстоювати свою точку зору.

Цьогоріч юні науковці, мрійники та колумби заглиблювалися у пласти знань під девізом: "Не знаю - прочитаю, не вмію - навчусь. Але в науці я успіху доб’юсь!"

Участь школярів у підготовці тижня географії, фізики та астрономії відкрила широкі можливості для формування практичних навичок роботи з різноманітними джерелами знань - картою, приладами, книгою, інтернетом тощо. Спільна творча робота зблизила учнів та вчителів, сприяла формуванню справжнього колективу однодумців. Заходи були спрямовані на виховання цілеспрямованості, колективізму, наполегливості у досягненні поставленої мети.

В рамках тижня були заплановані наступні заходи:

День 1-й – 2 листопада «Відкриваємо світ разом!!!»

• Відкриття тижня географії, фізики та астрономії –учителі географії, фізики та астрономії,

• Відкритий урок «Масштаб та його види», 6-В клас –учитель Василик Л.С.

• Виховний захід «Туристичні місця України», 8-В –учитель Василик Л.С.

Метою уроку « Масштаб та його види» в 6 класі було сформувати поняття про масштаб, навчити користуватися масштабом для визначення реальних відстаней за допомогою плану, карти і глобуса, переводити один вид масштабу в інший, розвивати математичні здібності , виховувати наполегливість, самостійність, вміння переборювати труднощі. Для роботи на уроці вчитель використовував презентацію , географічну карту, атласи та індивідуальні картки для перевірки домашнього завдання. Епіграфом до уроку були слова Арістотеля «“ Розум полягає не тільки у знанні, але й у

вмінні застосувати знання на ділі». Для мотивація навчальної і пізнавальної діяльності було використано прийом «Відстрочена відгадка» для зацікавлення учнів. Прийом «Мозковий штурм» використаний для ознайомлення із поняттям «масштаб». Для того, щоб учні краще навчилися переводити один вид масштабу в інший використано ілюстративний матеріал. Для закріплення вивченого матеріалу використано прийом "Міні- практикум", де діти змогли застосувати отримані на уроці знання. Для підсумку уроку вчитель використав прийом «Перевір себе».

Виховний захід на тему: " Туристичні місця - сім чудес України" було проведено з учнями 8-в класу. Метою віртуальної екскурсії було розширити знання учнів про Україну як державу, в якій ми живемо; ознайомити дітей з історично відомими місцями України; формувати і розвивати патріотичні почуття учнів, любов та повагу до рідної землі; виховувати почуття гордості за свою Батьківщину, за історичне минуле українського народу; розвивати пізнавальний інтерес до минулого і сьогодення. Для заходу використана мультимедійна презентація, ілюстрації «Сім чудес України», відео про Хотинську фортецю, парк "Софіїівка" (м.Умань Черкаської області), краєвиди України, запис пісні «Києве мій», яку із задоволенням діти співали.

Епіграфом заходу були слова В. Симоненка "Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе». Здійснити віртуальну екскурсію допомагали групи "кваліфікованих спеціалістів" – група "істориків" та група "екскурсоводів", які ознайомлювали із туристичними місцями України.

День 2-й – 3 листопада

«Шлях до Олімпу»

• І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії –учитель Гультай Г.Я.

• Виставка макетів саморобних географічних макетів та метеорологічних приладів–учитель Ілюк О.В.

В цей день було проведено І етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії, де були визначені переможці. Завдання, які буди підготовлені на олімпіаду, орієнтовані на поглиблення знань учнів, які виявляють інтерес до вивчення астрономії.

В кабінеті географії була організована виставка учнівських робіт – макети вулканів, гір та метеорологічних приладів.

День 3-й – 4 листопада

«Загадкова планета»

• Конкурс-виставка стінгазет та плакатів «Космос. Космонавтика» - учитель Гультай Г.Я.

Приємно вразили творчі роботи учнів, які висловили своє ставлення до астрономії та навколишнього світу засобами малюнку.

День 4-й – 5 листопада

«Цікава наука»

• Відкритий урок з фізики « Розв’язування задач на закони Ньютона», 10-Б клас - учитель Тимофіїв М.О.

• Відкритий урок з фізики « Світловий промінь, світловий пучок. Закон прямолінійного поширення світла. Сонячне та місячне затемнення», 9-Б клас –учитель Гультай Г.Я.

Розв’язування задач у фізиці посідає особливе місце. Можна вивчити теоретичне питання, глибоко не розуміючи про що йде мова. Але не можна розв’язати жодної задачі не розбираючись у теорії. Розв’язання кожної задачі – це також маленька теорія.

Саме тому, завдання ЗНО орієнтуються на уміння учнів розв’язувати задачі. На уроці фізики Тимофіїв М.О. ставила за мету засвоєння учнями законів Ньютона, формувала вміння застосовувати їх при розв’язуванні задач, а також повторювали і застосовували основні поняття і формули кінематики.

На уроці багато уваги приділялося використанню алгоритмів при розв’язуванні задач, а також завданням у формі ЗНО. На відкритому уроці з фізики Гультай Г.Я. учні проявили гнучкість і нестандартність мислення, показали вміння працювати в команді, дізналися багато цікавого про фізику та астрономію, сформували знання про світловий промінь, прямолінійне поширення світла.

День 5-й – 6 листопада

«Вчимося разом»

• Виховний захід «Остап Стасів – видатний вчений, один із творців сучасної фізики», 10-А клас - учитель Тимофіїв М.О.

• Круглий стіл. Підбиття підсумків. –учителі географії, фізики та астрономії. На виховному заході учителя Тимофіїв М.О. учні дізналися про Остапа Стасів, видатного кристалофізика. Було цікаво дізнатися, що він є нашим земляком з Галичини, який створив наукову берлінську школу з кристалофізики. Є засновником і директором Інституту кристалофізики в Берліні та журналу «Physica Status Solidi».

«Розум і обставини переконали мене, що на чужині наука – це єдине, чим можна стабілізувати своє майбутнє» - слова видатного науковця, які запам’ятовуються надовго. Використання індивідуальних та групових видів робіт, активних та інтерактивних методів стимулювання учнів до участі у заходах, сприяло встановленню тісного співробітництва між вчителем та учнями.

Тиждень географії, фізики та астрономії виявився насиченим, цікавим, довів, що природничі науки корисні у сучасному світі і захоплюють своїми цікавими фактами та відкриттями.  

   

   

Тиждень історії та правознавства

      З 27 по 31 січня в Коломийському ліцеї № 4 імені Сергія Лисенка проходив тиждень історії та правознавства. Учні поринули у світ цікавого історичного життя, відчули себе справжніми мандрівниками минувшини.

      Розпочався тиждень відкриттям на тему «Особливості викладання історії у світлі нових тенденцій освіти 2020 року». Вчителями були проведені цікаві практичні заняття «Мистецтво Давньої Греції», урок-конференцію «Перспективи та пріоритети розвитку України; відкрите заняття «Гетьманування Івана Виговського». У фойє ліцею було організовано конкурс малюнків під назвою «Міфи стародавнього світу»; виставку учнівських доробок «Залишки середньовіччя», випуск стіннівок «Органи державної влади в Україні» та «Громадянська освіта».

      Учні переглянули відеотрансляцію документальних матеріалів, присвячених подіям битви під Крутами, взяли участь в урочистостях. Цікавою і пізнавальною була екскурсія до Національного музею «Гуцульщина», на якій учні дізналися про минуле свого краю.

      Проведення тижня історії та права – є ефективним засобам підвищення пізнавального інтересу до вивчення історії, правознавства, стимулювання творчої активності учнів.

                            

  


Методичний тиждень біології, хімії та природознавства

                                                                   Природа не визнає помилок, вона завжди правдива, завжди серйозна,

                                                                    завжди сувора, вона завжди права і помилки ж походять від людей.

                                                                                                                                                                                              Й. Гете

В рамках проведення методичного тижня біології, хімії, природознавства в Коломийському ліцеї № 4 імені Сергія Лисенка відбулися заходи тематичного екологічного виховання підростаючого покоління.

Екологічна небезпека, якщо вона стає реальністю – сильніша за війну, бо впливає поступово, з прицілом на багато поколінь, тому ХХІ століття визнано століттям екологізації у всіх сферах людського життя, тому потрібне розуміння взаємозв’язку між діями та їх наслідками.

Учні старших класів ліцею захищали екологічні забруднення біосфери, утилізації пластикових відходів, роль бактерій – пожирачів пластику. Учні ділилися досвідом вивчення та дослідження екосистем мурах в домашніх умовах.

Цікаві, інноваційні, показові уроки хімії у сьомих класах,  щодо вивчення масової частки елемента в складній речовині.

Результативно проведені позакласні заходи про вплив шкідливих звичок на системи організму людини.


Тиждень математики та інформатики

 

     Тиждень математики та інформатики мав на меті підвищити зацікавленість учнів до занять математики та інформатики, розширити кругозір, поглиблити уявлення про використання відомостей із математики та інформатики у повсякденному житті та виховувати самостійність мислення, волі, наполегливості в досягненні навчальної мети. 

 


Тиждень іноземних мов

    Під час проведення тижня іноземних мов мета, якого сприяти формуванню в учнів колективної роботи в парах, групах і самостійно; розвивати пізнавальний інтерес до предмету творчі та мовленнєві здібності учнів та виховувати позитивне ставлення до способу життя інших народів та сприяти досягненню ситуації успіху кожного учня, як учасника творчого процесу отримання знань на уроці.

 


 

Декада іноземних мов             

 Згідно з річним планом роботи ліцею з 15 по 26 квітня 2019 року проходила методична декада іноземних мов. На засіданні методичного об’єднання учителів іноземних мов був розроблений план, були призначені відповідальні за проведення відповідних заходів. Метою було удосконалювати знання, вміння та навички отримані на уроках іноземної мови, розширити світогляд та ерудицію учнів; розвивати творчі здібності учнів та їх естетичні смаки; формувати вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою; підтримувати у ліцеїстів мотивацію до вивчення мов. 

        Мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах. Дякуємо учням школи за активну участь у проведенні тижня. Бажаємо й надалі показувати гарні результати!!!                                            


  Тиждень математики та інформатики

    З метою підвищення зацікавленості учнів до занять математикою та інформатикою, розширення кругозору, поглиблення уявлення про використання відомостей із математики та інформатики у повсякденному житті, виховання самостійності мислення, волі, наполегливості в досягненні навчальної мети в період з 18.03. по 22.03.2019 року в ліцеї був проведений тиждень математики та інформатики. Методичний тиждень проходив за складеним заздалегідь планом.  До її організації були залучені всі вчителі математики та інформатики та учні 5-11-х класів.

    Робота педагога була спрямована:

- на сприяння розвитку інтересу учнів до предмету;

- формування наукового світогляду, розширення й поглиблення знань, умінь і навичок учнів;

- забезпечення належних умов для виявлення і розвитку творчої активності учнів.

    Протягом тижня на перервах проводились інформаційні хвилинки та презентації про цікаві факти з життя видатних вчених математиків та інформатики. Учні мали можливість перевірити свої теоретичні знання з даних предметів, розгадували кросворди, розв’язували логічні задачі і головоломки, грали в ігри, відповідали на запитання вікторини. Активних учнів нагороджено грамотами.

 

    Тиждень пройшов на належному рівні. Діти показали гарні знання, вміння та зацікавленість предметами, навички та творчі здібності. Сподіваємось, що шкільне життя дітей цього тижня було більш цікавим і запам'ятається надовго.

             


 Всеукраїнські учнівські олімпіади

 Завершився ІІІ етап (обласний) Всеукраїнських учнівських олімпіад. Учні школи здобули такі перемоги:

Атаманюк Олег (англійська мова) – 1 місце; (правознавство) – 3

Крамаренко Владислав (історія) – 3 місце; (біологія) – 3 місце;

Мацишин Сергій (географія) – 3 місце;  (правознавство) – 3 місце;

 

Чернєцова Каміла (німецька мова) – 3 місце;

Пантелюк Юлія (правознавство) – 3 місце;

Гаврилюк Віктор (фізика) – 3 місце

Переможці – це гордість школи.


 

Декада вчителів початкових класів

    В період з 11.02 по 22.02 пройшла методична декада вчителів початкових класів під гаслом «Нова українська школа – школа для життя у XXI ст.»

    Особливо цікавими для учнів були дні проектів, ранкових зустрічей та творчості. Змістовними та захоплюючими були інтегровані уроки з предмета «Я досліджую світ» в 1-Д класі (вчитель Ятчук С.О.) та з українського читання та природознавства в 2-А класі (вчителі Чайковська Л.С. та Далабожак Н.В.)

    Вихователі ГПД продемонстрували зразкове дотримання режиму роботи в групах.

    «Школа має бути в авангарді суспільних змін» - таким висновком закінчилось обговорення методичної декади вчителів початкових класів.

 


 Всеукраїнські учнівські олімпіади

     У  І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 324 учні, що становить 27% від усієї кількості учнів школи.

     У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 89 учнів з 17 предметів і здобули 47 перемог, а саме:

І місце – 8

ІІ місце – 15

ІІІ місце – 24

 

     У ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад Коломию будуть представляти 10 учнів ЗОШ № 4 імені Сергія Лисенка у 13 предметних олімпіадах.

 


   Тиждень "Основ здоров'я"

    Тиждень основ здоров'я - це свято-сюрприз для дружнього  колективу Коломийської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 імені С.Лисенка. Проведено тиждень з 26.11 по 30.11. 2018р.

    А кожний сюрприз вимагає ретельної підготовки. Театр починається з гардеробної, а предметний тиждень супроводжується яскравою наочною інформацією, різноманітними завданнями, кросвордами, загадками, оформленням творчих тематичних газет, плакатів.

                                                    

"Зроби свій вибір..."

    У рамках декади проведено вчителем біології Оксаною Пастушенко урок у 6-А класі "Вплив корисних і шкідливих звичок на здоров'я людини".  

    Відбулася зустріч з лікарем-педіатром у шостих класах "Здоров'я підлітка. Інфекційні хвороби" під керівництвом Уляни Симчич та Марти Мацьків.

                                                                      

    Учні 7-8-х класів підготували цікаву просвітницьку роботу серед учнів 5-6-х класів "Шкідливі звички-згуба" (учитель Уляна Симчич)

    Роман Остапів вдало провів показовий урок у 9-Б класі "Профорієнтація". Ольга Андріящук захопила вчителів діловою грою STEM- освіти "Модний тренд чи життєва необхідність?"

 

    Вагомим результатом тематичного тижня є розвиток життєвих навичок учнів, зокрема уміння ухвалювати раціональні рішення, розв'язувати проблеми, протистояти негативному психологічному впливу, долати емоції та страх, застосовувати на практиці свої знання і вміння з предмета.

 


Тиждень географії, економіки, фізики та астрономії

      Відповідно до Плану роботи школи на 2018/2019 навчальний рік,  з метою розвитку стійкого інтересу учнів до географії, економіки, фізики та астрономії  як наук і шкільних предметів, виховання патріотизму, економічного мислення, розвитку краєзнавчого інтересу, сприяння формуванню всебічно розвиненої особистості, виховання у підростаючого покоління любові, ціннісного  та бережливого ставлення до природи в школі з 19 по 23 листопада проведений Тиждень географії, економіки, фізики та астрономії.

           В рамках Тижня були заплановані та проведені наступні заходи: картографічна  «Географічна вікторина», виставка стінгазет та плакатів «Цікава фізика», «Космос», «Космонавтика»,  «Цікава географія» , заочний екотурнір, конкурс творчих робіт – загадок, кросвордів, ребусів на географічну тематику,  виставка макетів саморобних географічних макетів та метеорологічних приладів, географічна мандрівка «Світ кулінарної географії».

     Використання індивідуальних та групових видів робіт, активних та інтерактивних методів стимулювання учнів до участі у заходах сприяло встановленню тісного співробітництва між вчителем та учнем. Було проведено ряд відкритих уроків: «Африка – улюблениця Сонця» (7-В клас, учитель Ілюк О.В.), « Імпульс тіла. Реактивний рух. Пружне та непружне зіткнення» (10-А клас, учитель Гультай Г.Я.), « Внутрішня будова Землі»( 6-В клас , учитель Василик Л.С.), «Коливальний рух. Амплітуда коливань. Період коливань маятника»(7-Б клас , учитель Тимофіїв М.О.).

       Тиждень виявився насиченим, цікавим, довів, що географія, економіка, фізика та астрономія – це науки, корисні у сучасному світі і захоплюють своїми цікавими фактами та відкриттями.

      

                                   


     Декада української мови та літератури, зарубіжної літератури

      З 06.11 по 16.11.2018р. – проведено декаду української мови та літератури, зарубіжної літератури. У рамках декади проведено показові уроки, позакласні заходи, зустрічі з поетами, інтелектуальні ігри, мовно-літературний конкурс, І етап знавців української мови імені Петра Яцика, конкурс читців поезій; також відзначено День української писемності.

      Підсумком проведення декади – спільне засідання методичного об’єднання учителів української мови і літератури та зарубіжної літератури.

                                                                                                              


           Психологічно- педагогічний консиліум у 1-х класах     

    Відповідно до річного плану роботи школи та плану шкільної психологічної служби у листопаді цього року був проведений психолого-педагогічний консиліум у 1-х класах.

    Метою консиліуму було залучити учасників педагогічного консиліуму до активного обговорення проблеми адаптації 1-ників до навчання в школі, створити умови для аналізу свого особистісного досвіду і професійної компетентності, працюючи з учнями 1 класу, виробити рекомендації для всіх учасників навчально-виховного процесу з проблемних моментів адаптації.

    Психологом школи Олексюк С. С. та соціальним педагогом Солонинко О. Є. було проведено дослідження адаптації першокласників.

    У дослідженні прийняли участь 117 учнів.

    Отримані результати:

    Високий рівень адаптації –  в 83 учнів (71 %).

    Середній рівень адаптації – в 29 учня (25%).

    Низький рівень адаптації – в 2 учнів (1,5 %).

    Дезадаптовані – 3 учні (2,5 %).

    Отримані результати дають змогу зробити наступні висновки щодо процесу адаптації:

  • критичні прояви дезадаптації учнів не виявлені;
  • прояви невриточної симптоматики у окремих учнів подолані;
  • продуктивність у відповідних видах діяльності у 90 % першокласників;
  • емоційне почуття та відсутність дискомфорту;
  • відсутність внутрішньої тривоги.

         Вище перелічені показники, дають змогу підтвердити успішний перебіг процесу адаптації в учнів перших класів.

   


 Декада історії, правознавства та

національно патріотичного виховання

    Декада історії та правознавства проходила з 8 по 19 жовтня 2018 року. Методичний тиждень відкрився конференцією «Особливості викладання історії у світлі нових тенденцій освіти 2018 року», мета якої обговорення провідних питань з особливостей викладання історії та узагальнення одержаної інформації.

    Під час декади вчителі- предметники продемонстрували свої уроки. Зокрема, Григорук Л.М. – урок-проект «Повсякденне життя населення Західної Європи» (8-А клас), урок-семінар «Проголошення Української Народної Республіки» (10-А клас); Стефанишин Л.І. урок - подорож «Давньоєгипетська держава» (6-А клас); Петришин Д.В урок-конференція «Проголошення автономної України» (10-В клас).

    Вчителі Ковальчук В.М., Григорук Л.М., Дем’янчук В.М., Стефанишин Л.І. провели виставку стіннівок, проходили конкурси історичних малюнків «Емблеми Середньовіччя», перегляди історичних фільмів – вчителі-предметники Кучер М.В., Ковальчук В.М., Стефанишин Л.І.  

    Вчитель Стефанишин Л.І. до Дня Захисту Вітчизни в бібліотеці №2 провела тематичний вечір «Все подолає в тяжкій боротьбі моя Україна», відбулася зустріч з поетесою м. Коломиї Ларисою Командант, учні мали можливість почути вірші про наше сьогодення.

    Вчителі Кучер М.В. та Дем’янчук В.М. провели екскурсії, відвідали музеї м.Коломиї, де зуміли пов’язати навчальний процес із історичним минулим та сучасним життям і допомогли дітям пізнати події і факти шляхом практичного ознайомлення з ними.

      До Дня українського козацтва вчителі Стефанишин Л.І., Григорук Л.М. та Лопачак О.І. провели «Козацькі забави», в яких прийняли участь учні 9-Б і 9-В класів. Цікаво пройшов брейн- ринг «Душу Богові, життя Україні, честь собі» між учнями 10-Б і 10-В класів (вчителі Кучер М.В. та Петришин Д.В.)

Вчителі-предметники провели шкільні олімпіади з історії та правознавства.

     На завершення методичного тижня було проведено засідання круглого столу, в якому взяли участь директор школи Ковальчук В.М., вчителі-предметники, де було проведено підсумки методичного тижня та проведено аналіз роботи шкільного методичного об'єднання вчителів історії та правознавства.

                                                                                                                                                                                              


 Всеукраїнські учнівські олімпіади:

       У  2017-2018 н.р. у предметних олімпіадах взяли участь 472 учні.

       З них – 48 перемог в ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад здобули учні 8-11 класів,

11 перемог в ІІІ етапі.

Учнівські предметні олімпіади:

       Учні 3-7 класі в ІІ етапі розділили призові місця так:

1 місце – 2

2 місце – 6

3 місце – 12

Участь в міжнародних літературних конкурсах (ІІ етап)

Конкурс учнівської і студентської молоді:

1,2,3 місце Кашпур Аліса учениця 11-Б класу, Крамаренко Владислав учень 8-Б класу, Місюрак Ірина учениця 10-А класу.

XVІІІ Міжнародний конкурс знавців мови ім. П.Яцика

2 місце – Богачук Евеліна учениця 9-Б класу.


                                                           Урок поезії. Анатолій Осадчий - поет, перекладач, композитор.

22 березня 2018 року учитель Федорян Г.М. провела урок поезії з учнями 8-А та 8-Б класів. На урок запрошений поет, перекладач, науковець, композитор Анатолій Осадчий, автор збірок «Цвітуть чебреці» та «Посох пілігріма»

                                                                                                


                                                                           «З книгою жити цікаво…»

      З  11грудня до 15 грудня в нашій школі проходив тиждень зарубіжної літератури під назвою: «З книгою жити цікаво…». Під час проведення тижня учні та вчителі із захопленням знайомилися із сучасними книгами для дітей та підлітків, підводили підсумки участі в міжнародній грі знавців світової літератури «Sunflower»; змагалися, хто з них є кращим знавцем народної та літературної казки.

      Бажаючі могли відвідати показові уроки учителів Римар Ольги Іванівни ( Тема: «Михайло Юрійович Лермонтов. Лірика. Мотиви світової скорботи у творчості поета», 9-Б клас); Красовської Світлани Анатоліївни ( Тема: «Античні мотиви в українській поезії», 8-А клас); Фучинської Олени Володимирівни       ( Тема: «М.В.Гоголь «Ніч перед Різдвом». Народні звичаї та традиції у творі. Тема кохання. Образи Вакули та Оксани»).

     В рамках проведення тижня відбулося багато цікавих заходів: виставка стіннівок на тему: «Це варто прочитати», виставка малюнків «Мій улюблений казковий герой», конкурс «Найрозумніший», анкетування щодо виявлення читацьких смаків учнів 7-8 та 9-11 класів.

     Заступник директора з навчально- виховної роботи Єрохіна О.В. підвела підсумки проведення тижня та акцентувала на найважливіших питаннях, які потребують вирішення в процесі подальшої роботи.

                  

 


                                                                              Декада іноземних мов

                 Відповідно до річного плану роботи школи на 2017-2018 навчальний рік та з метою удосконалення мовних навичок учнів через лексичні, фонетичні та граматичні вправи; розширення світогляду учнів, розвитку мовленнєвої реакції та мовної здогадки; формування позитивних мотивів навчально-пізнавальної діяльності учнів; виховання культури спілкування та колективної співпраці, в період з 27.11. по 08.12.2017 року в школі була проведена декада іноземних мов. Декада проходила за складеним заздалегідь планом.  До її організації були залучені всі вчителі англійської, німецької та польської мов та учні 1-11-х класів.

      Змістовна насиченість декади була спланована таким чином, що учні перебували в ситуаціях, в яких засобами іноземної мови їм доводилось моделювати,  вирішувати можливі життєві питання чи проблеми.

Розпочалася декада виставкою стінгазет та плакатів. Учні мали змогу ознайомитися з історією, культурою, традиціями та святами англомовних та романо-германських країн. В рамках декади було проведено ряд змістовних цікавих заходів

                                                  


                                  Обласна педагогічна практика вчителів географії та економіки

 

08 листопада 2017 року відбулася обласна педагогічна практика вчителів географії та економіки на тему: « Методика складання компетентнісно орієнтованих завдань з географії та економіки» на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 ім. Сергія Лисенка. 

Школа гостинно зустріла фахівців географії закладів загальної середньої освіти Івано-Франківської області під керівництвом методиста Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Подолюк Світлани Миколаївни. Гості відвідали музей школи, переглянули фільм відомого краєзнавця про історію школи з часів заснування до сьогодення. Вчителі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 ім. Сергія Лисенка (Ілюк О.В., Василик Л.С.) на високому професійному рівні провели відкриті уроки та виховні заходи, на яких  вдало продемонстрували елементи сучасних  освітніх технологій, уміле застосування компетентнісно орієнтованих завдань, що формують логічне мислення, розвивають особистість, здатну до вирішення життєвих ситуацій.

                              

 

Наказ про перевід учнів 11-х класів 2017 р.

Наказ про перевід учнів 9-х класів 2017 р.

Наказ про перевід учнів 5-8,10-х класів 2017 р.

Наказ про перевід учнів 1-4 класів 2017 р.


У  травні 2017 р. в ЗОШ І-ІІІ ст. №4 ім. Сергія Лисенка відбувся семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Особистісно орієнтоване управління професійним зростанням педагога». Досвідом роботи поділився заступник директора з навчально-виховної роботи  Галів Віталій Володимирович. Практичний блок представили у формі засідань: Школи молодого вчителя, керівник ШМВ, учитель зарубіжної літератури Фучинська Олена Володимирівна, засідання педагогічного імідж-клубу «Портрет професіонала» - заступник директора з навчально-виховної роботи Єрохіна Ольга Василівна, засідання методичного об’єднання учителів української мови та літератури «Професійність учителя – запорука успіху учня» - заступник директора з навчально-виховонї роботи Вандич Олександра Михайлівна. Керівники шкільного учнівського Євроклубу: Іванків Галина Іванівна, Векерик Світлана Вікторівна, Паламарчук Галина Василівна представили свою роботу. А на завершення семінару  заступники директорів стали учасниками тренінгу на тему «Шляхи удосконалення роботи з підвищення професійного рівня вчителів і роль у цьому заступника директора з навчально-виховної роботи».

Учасники семінару дійшли до висновку, що головним завданням адміністрації школи є створення умов, які мотивували б учителів на розвиток професійної компетентності.

                 

 


6 квітня 2017 року в нашій школі відбувся семінар-практикум на тему: «Сучасний урок іноземної мови».

Основною метою  семінару-практикуму було ознайомлення вчителів із сучасними методами та прийомами інтерактивного навчання. А також головним завданням було поширення обізнаності учасників семінару з питань технології використання інтерактивних методів на уроках іноземної мови.

Семінар розпочався візиткою школи, з якою ознайомив учасників директор школи Ковальчук В. М.

Надзвичайно цікавими були показові уроки у 5-А класі «The World Acound US», який провела учитель вищої категорії Романенчук С. П., а також у 4-В класі «Greetings From London», який провела учитель вищої категорії Поліщук Л. М.

Важливий та інформаційний виховний захід був проведений учителем вищої категорії Приймачук Г. Л. у 9-Б класі.

Підсумок проведення семінару-практикуму підвела методист ІМЦ – Гаранович Н. Б. Учасники семінару почерпнули багато нового і цікавого. І в них залишились приємні враження від побаченого і почутого.

                        .               


30 березня 2017 р. в нашій школі відбувся семінар на тему: Формування позитивної «Я – концепції» вчителя, основною темою якого було обговорення джерел професійного вдосконалення.

Розпочався семінар з реєстрації учасників.

З доповіддю про розбіжності реальної та ідеальної професійної «Я – концепції», як джерела професійного самовдосконалення  виступив практичний психолог Коломийської ЗОШ І-ІІІ ст. №8 Акімов В. А.

В практичному блоці відбулось заняття на тему «Умови збереження психологічних ресурсів вчителя», яке провела практичний психолог нашої школи Олексюк С. С.

Семінар наблизився до завершення, учасники і гості отримали приємні враження від спілкування з колегами, дізналися багато нового і цікавого.

І кожен з них зрозумів, що «У людини завжди є все, щоб здійснити свою мрію» (П. Коельо).

                 


Велика увага в нашому місті приділяється удосконаленню процесу поглибленого виховання учнів шкіл з вивчення шкільних предметів.

З цією метою 27 березня на базі мистецького центру «Світовид» проводився семінар-практикум для вчителів історії та правознавства загальноосвітніх шкіл нашого міста на тему «Виховний потенціал освітньої галузі» і « Суспільствознавство Державного стандарту: теорія і практика».

Основною метою семінару було обговорити з вчителями історії та правознавства ряд найбільших питань, які б забезпечили цілісність, а також урізноманітненість виховного потенціалу освітньої галузі. Велика увага під час проведення семінару була спрямована на підвищення професійного збагечення вчителів у виховному процесі. З програмою семінару присутніх ознайомила вчитель історії нашої школи Стефанишин Л. І.

Важливим був виступ учителя історії та правознавства Дем’янчука В. М., який досконало висвітлив питання формування вивчення учнями питання права.

Цікавою була тема патріотичного виховання, яку змістовно виклала учитель історії Григорук Л. М.

Надзвичайно важливим у проведенні семінару-практикуму була участь відомого краєзнавця нашого краю Василя Нагірного, який презентував нові кінострічки та книги з історії Коломиї.

          

 


З метою попередження і протидії можливим загрозам життю та здоров'ю учасників навчального процесу  у п’ятницю, 17.03.2017 року в школі було проведено відпрацювання практичних дій (у тому числі евакуація). Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя.

          


З 20.02. по 03.03.2017 р. в школі проходила декада іноземних мов. Головною метою  її проведення було підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови в школі, розвинути в учнів навички слухання та говоріння іноземною мовою, розвинути в учнів інтерес до творчості, розвинути в учнів логічне мислення та пам'ять. Кожен день був насичений подіями.  Всі заходи були надзвичайно цікавими , насичені активною працею і добрим позитивним настроєм. Англійську мову з захопленням вивчали всі – і ті,  хто вперше мав такий мовний досвід, і ті, хто вчив цей предмет багато років тому.

      

Мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах. Найкращі знавці англійської мови у кожному класі були відзначені. Дякуємо учителям іноземних мов та учням школи за активну участь у проведенні декади. Бажаємо й надалі перемагати та показувати гарні результати!!! 


26 січня 2017р. в мистецькому центрі «Світовид» відбувся творчий вечір поета, самодіяльного композитора – пісняра, літератора. Вчителя географії нашої школи – Володимира Горука.

Вечір розпочався з представлення збірок Володимира Миколайовича: «Школа рідна моя» та «Покуття моє веселкове». Учні нашої школи декламували твори із цих збірок.

У виконанні вчителів та дитячого ансамблю під керівництвом  Марти Томівни Свериди прозвучали пісні на слова автора.

Вітальне слово мав директор школи Володимир Миколайович Ковальчук, який подякував авторові за чудові поетичні рядки.

Твори Володимира Миколайовича Горука відкривають для всіх нас ще одну грань діаманту української поетичної творчості. Кожний музичний твір за своїм змістом допомагає глибше пізнати любов до свого рідного краю, заглянути у найглибші пережиття та почуття людини. І які супроводжуватимуть кожного з нас на життєвому шляху.

                                                     


 В період з 19 по 23 грудня 2016 року проведено тиждень зарубіжної літератури, метою якого було підвищення рівня знань із зарубіжної літератури, посилення інтересу до навчального предмету, розвитку творчих здібностей учнів, виховання любові до кращих зразків  світової літератури.

 Тематика днів предметного тижня була цікавою і різноманітною.

        Проведено відкриті уроки в 7-А  та 8-Б класах (вчителі Красовська С. А. та Римар О. І.), конкурс читців поезії серед учнів 6-7-их класів, конкурс-вікторина «У світі казок» серед учнів 5-их класів, інтелектуальне змагання «Слабка ланка» серед учнів 8-их класів, захист проектів «Сторінками поезії І пол. XX ст.», проведений учнями 11-Б класу (вчителі Фучинська О. В.,
Єрохіна О. В., Красовська С. А.).

 Змістовною та цікавою була виставка стінгазет та малюнків, організована учнями 5-6-их та 9-11-их класів.

              

             

 

 


 Фонд «Покуття» , який створений з ініціативи народного депутата Андрія Іванчука, поставив собі за мету забезпечити комп’ютерними класами всі школи міста.

І надовго запам’ятається цьогорічне Свято Миколая і нашим учням. Саме в цей день до нашої школи завітав народний депутат Андрій Іванчук, який вручив цінні подарунки – комп’ютери.

   Як наголосив у своєму виступі вчитель інформатики Віталій Володимирович галів, подарунок є дуже цінним на сучасному етапі, і завжди втішно спостерігати. З яким настроєм діти заходять до класу, і зможуть щще більше поглибити знання з інформатики.

   Учні та вчителі надзвичайно вдячні за таку благодійну справу, яка сьогодні потрібна всім.


                 

                 


У ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 в період з 21.11 по 02.12. 2016р. проведена декада початкової школи з метою активізації методичної роботи, росту професійної діяльності педагогів та створення у н/в процесі атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю й унікальних здібностей.

Змістовими та захоплюючими були уроки обміну досвідом, які провели вчителі Марчук Н.Я., Васько О.Я., Тарновецька О.І., Куриляк М.М., Шторх Л.Я., Солодюк Н.І.,Шевага У.Я., Сверида М.Т.

Потік позитивної енергії зарядив радістю та ентузіазмом учасників і глядачів гри-естафети на природничу тему, конкурсу знавців української мови, свята «Я відкриваю світ» (підготовлених вчителями Чайковська Л.С. та Никифорук Т.В.). З цікавістю всі спостерігали учнівське самоврядування в 4-В класі (вчитель Мартинюк Л.І.)

 


6, 7 та 8 листопада 2016 року одночасно в усіх регіонах України за відповідними завданнями для кожної вікової групи відбувся Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерної грамотності "Бобер - 2016" для учнів 2-11 класів. 

Коломийська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №4 ім. Сергія Лисенка також взяла участь у конкурсі. Цьогоріч учасниками конкурсу стали 24 учні школи. Вони із зацікавленням розв’язували логічні задачі, розплутували головоломки та хитромудрі  комбінації запропоновані  непосидющими бобрами. Слід зазначити, що кількість учасників цього конкурсу порівняно з минулим роком більша, що свідчить про популярність цього конкурсу серед школярів. 

           

          

 


9 листопада 2016р. 22 учні старшокласники Коломийської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Сергія Лисенка писали радіодиктант єдності «Україна на зламі тисячоліть», присвячений Міжнародному дню української писемності та мови.

          

 

          

 


04.11.2016 р. в школі відбувався психолого-педагогічний консиліум.

Дослідження свідчать, що першокласник емоційно переживає перші тижні перебування в школі. Завдання вчителя полягає в тому, щоб негативні і позитивні емоції, породжувані успіхами чи невдачами в навчанні, використовувати для виховання в учня віри в свої можливості, впевненості в собі.

Проблему готовності дитини до школи та ефективності навчання й виховання шестиліток обговорювалося вчителями перших класів, психологом школи та соціальним педагогом на психолого-педагогічному консиліумі.

Вчителі відмітили, що кожна дитина прагне утвердитися в новій ролі, шукає опори у ставленні вчителя до себе,бажаючи, щоб вчитель помітив й позитивні якості. Особливих проблем в напрямку цієї діяльності немає. В більшості учнів спостерігається позитивне ставлення до школи.

Дослідження шкільного психолога та соціального педагога свідчать про те, що 87 учнів із 116 мають високий рівень адаптації, середній рівень – 20, низький рівень – 2. Дезадаптованих учнів не виявлено.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Єрохіна О.В. наголосила, що велику роль і значення має педагогічна підтримка всіх учнів, це позитивно впливає як на навчально-виховний процес, так і на формування особистості школяра.

          

 


Протягом вересня – жовтня 2016р. в школі пройшов І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. 346 учнів школи взяли участь в олімпіадах, 76 учнів будуть представляти учнівський колектив в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.

 

   

  


03.11.2016 року на базі школи відбувся міський семінар-практикум вчителів фізики на тему "Фахова майстерність вчителя, як один із компонентів підвищення якості освіти". Метою семінару-практикуму було залучення вчителів фізики до обговорення питань, пов'язаних із підвищенням фахової майстерності, а також розвинути комунікативні навички педагогів.

          

Цікавим для учасників семінару був майстер клас: "Механічний рух. Відносність руху. Тіло відліку", який провела вчитель фізики Гультай Г. Я..

З питанням застосування методів, що сприяють підвищенню ефективності і результативності навчання виступила вчитель фізики Тимофіїв М. О. 

                                                                                                       

  Вчителі фізики шкіл міста мали змогу попрацювати з приладдям, обмінятися досвідом роботи з організації та проведення експериментів з теми "Електрика і магнетизм". Підсумки роботи підвела методист управління освіти Чекан Г. М., яка зазначила, що вивчаючи досвід найкращих, накопичується власний".

 

З 10.10.2016р. по 21.10.2016 р. в школі проведено декаду історії та правознавства. Були  сплановані заходи, підготовлені цікаві різноманітні завдання, під час проведення використовувалися різні форми і  методи роботи. Методична декада розпочалася з конференції «Інновації в навчанні історії. Нові програми викладання історії», в якій прийняли участь керівник МО та учителі історії і правознавства. 

             

Виховна година «Бабин Яр – без права на забуття» (вчитель Григорук Л. М.)

          

Загальношкільне козацьке свято «І не буде переводу козацькому роду – українському народу» (вчитель Кучер М. В.)

На засіданні методичного об’єднання вчителів історії та правознавства були підведені підсумки проведеного тижня. Заходи  Стефанишин Л. І.,  Дем’янчука В. М., Кучера М. В., Григорук Л. М. сприяли особистісному розвиткові учнів, забезпечив їхній розвиток і засвоєння знань.


Наказ про перевід учнів 1-4 класів

Наказ про перевід учнів 5-8,10 класів

Наказ про перевід учнів 9-х класів