Всеукраїнські учнівські олімпіади:

       У  2017-2018 н.р. у предметних олімпіадах взяли участь 472 учні.

       З них – 48 перемог в ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад здобули учні 8-11 класів,

11 перемог в ІІІ етапі.

Учнівські предметні олімпіади:

       Учні 3-7 класі в ІІ етапі розділили призові місця так:

1 місце – 2

2 місце – 6

3 місце – 12

Участь в міжнародних літературних конкурсах (ІІ етап)

Конкурс учнівської і студентської молоді:

1,2,3 місце Кашпур Аліса учениця 11-Б класу, Крамаренко Владислав учень 8-Б класу, Місюрак Ірина учениця 10-А класу.

XVІІІ Міжнародний конкурс знавців мови ім. П.Яцика

2 місце – Богачук Евеліна учениця 9-Б класу.


                                                           Урок поезії. Анатолій Осадчий - поет, перекладач, композитор.

22 березня 2018 року учитель Федорян Г.М. провела урок поезії з учнями 8-А та 8-Б класів. На урок запрошений поет, перекладач, науковець, композитор Анатолій Осадчий, автор збірок «Цвітуть чебреці» та «Посох пілігріма»

                                                                                                


                                                                           «З книгою жити цікаво…»

      З  11грудня до 15 грудня в нашій школі проходив тиждень зарубіжної літератури під назвою: «З книгою жити цікаво…». Під час проведення тижня учні та вчителі із захопленням знайомилися із сучасними книгами для дітей та підлітків, підводили підсумки участі в міжнародній грі знавців світової літератури «Sunflower»; змагалися, хто з них є кращим знавцем народної та літературної казки.

      Бажаючі могли відвідати показові уроки учителів Римар Ольги Іванівни ( Тема: «Михайло Юрійович Лермонтов. Лірика. Мотиви світової скорботи у творчості поета», 9-Б клас); Красовської Світлани Анатоліївни ( Тема: «Античні мотиви в українській поезії», 8-А клас); Фучинської Олени Володимирівни       ( Тема: «М.В.Гоголь «Ніч перед Різдвом». Народні звичаї та традиції у творі. Тема кохання. Образи Вакули та Оксани»).

     В рамках проведення тижня відбулося багато цікавих заходів: виставка стіннівок на тему: «Це варто прочитати», виставка малюнків «Мій улюблений казковий герой», конкурс «Найрозумніший», анкетування щодо виявлення читацьких смаків учнів 7-8 та 9-11 класів.

     Заступник директора з навчально- виховної роботи Єрохіна О.В. підвела підсумки проведення тижня та акцентувала на найважливіших питаннях, які потребують вирішення в процесі подальшої роботи.

                        

 


                                                                              Декада іноземних мов

                 Відповідно до річного плану роботи школи на 2017-2018 навчальний рік та з метою удосконалення мовних навичок учнів через лексичні, фонетичні та граматичні вправи; розширення світогляду учнів, розвитку мовленнєвої реакції та мовної здогадки; формування позитивних мотивів навчально-пізнавальної діяльності учнів; виховання культури спілкування та колективної співпраці, в період з 27.11. по 08.12.2017 року в школі була проведена декада іноземних мов. Декада проходила за складеним заздалегідь планом.  До її організації були залучені всі вчителі англійської, німецької та польської мов та учні 1-11-х класів.

      Змістовна насиченість декади була спланована таким чином, що учні перебували в ситуаціях, в яких засобами іноземної мови їм доводилось моделювати,  вирішувати можливі життєві питання чи проблеми.

Розпочалася декада виставкою стінгазет та плакатів. Учні мали змогу ознайомитися з історією, культурою, традиціями та святами англомовних та романо-германських країн. В рамках декади було проведено ряд змістовних цікавих заходів

                                                  


                                  Обласна педагогічна практика вчителів географії та економіки

 

08 листопада 2017 року відбулася обласна педагогічна практика вчителів географії та економіки на тему: « Методика складання компетентнісно орієнтованих завдань з географії та економіки» на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 ім. Сергія Лисенка. 

Школа гостинно зустріла фахівців географії закладів загальної середньої освіти Івано-Франківської області під керівництвом методиста Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Подолюк Світлани Миколаївни. Гості відвідали музей школи, переглянули фільм відомого краєзнавця про історію школи з часів заснування до сьогодення. Вчителі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 ім. Сергія Лисенка (Ілюк О.В., Василик Л.С.) на високому професійному рівні провели відкриті уроки та виховні заходи, на яких  вдало продемонстрували елементи сучасних  освітніх технологій, уміле застосування компетентнісно орієнтованих завдань, що формують логічне мислення, розвивають особистість, здатну до вирішення життєвих ситуацій.

                                     

 

Наказ про перевід учнів 11-х класів 2017 р.

Наказ про перевід учнів 9-х класів 2017 р.

Наказ про перевід учнів 5-8,10-х класів 2017 р.

Наказ про перевід учнів 1-4 класів 2017 р.


У  травні 2017 р. в ЗОШ І-ІІІ ст. №4 ім. Сергія Лисенка відбувся семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Особистісно орієнтоване управління професійним зростанням педагога». Досвідом роботи поділився заступник директора з навчально-виховної роботи  Галів Віталій Володимирович. Практичний блок представили у формі засідань: Школи молодого вчителя, керівник ШМВ, учитель зарубіжної літератури Фучинська Олена Володимирівна, засідання педагогічного імідж-клубу «Портрет професіонала» - заступник директора з навчально-виховної роботи Єрохіна Ольга Василівна, засідання методичного об’єднання учителів української мови та літератури «Професійність учителя – запорука успіху учня» - заступник директора з навчально-виховонї роботи Вандич Олександра Михайлівна. Керівники шкільного учнівського Євроклубу: Іванків Галина Іванівна, Векерик Світлана Вікторівна, Паламарчук Галина Василівна представили свою роботу. А на завершення семінару  заступники директорів стали учасниками тренінгу на тему «Шляхи удосконалення роботи з підвищення професійного рівня вчителів і роль у цьому заступника директора з навчально-виховної роботи».

Учасники семінару дійшли до висновку, що головним завданням адміністрації школи є створення умов, які мотивували б учителів на розвиток професійної компетентності.

                 

 


6 квітня 2017 року в нашій школі відбувся семінар-практикум на тему: «Сучасний урок іноземної мови».

Основною метою  семінару-практикуму було ознайомлення вчителів із сучасними методами та прийомами інтерактивного навчання. А також головним завданням було поширення обізнаності учасників семінару з питань технології використання інтерактивних методів на уроках іноземної мови.

Семінар розпочався візиткою школи, з якою ознайомив учасників директор школи Ковальчук В. М.

Надзвичайно цікавими були показові уроки у 5-А класі «The World Acound US», який провела учитель вищої категорії Романенчук С. П., а також у 4-В класі «Greetings From London», який провела учитель вищої категорії Поліщук Л. М.

Важливий та інформаційний виховний захід був проведений учителем вищої категорії Приймачук Г. Л. у 9-Б класі.

Підсумок проведення семінару-практикуму підвела методист ІМЦ – Гаранович Н. Б. Учасники семінару почерпнули багато нового і цікавого. І в них залишились приємні враження від побаченого і почутого.

                        .               


30 березня 2017 р. в нашій школі відбувся семінар на тему: Формування позитивної «Я – концепції» вчителя, основною темою якого було обговорення джерел професійного вдосконалення.

Розпочався семінар з реєстрації учасників.

З доповіддю про розбіжності реальної та ідеальної професійної «Я – концепції», як джерела професійного самовдосконалення  виступив практичний психолог Коломийської ЗОШ І-ІІІ ст. №8 Акімов В. А.

В практичному блоці відбулось заняття на тему «Умови збереження психологічних ресурсів вчителя», яке провела практичний психолог нашої школи Олексюк С. С.

Семінар наблизився до завершення, учасники і гості отримали приємні враження від спілкування з колегами, дізналися багато нового і цікавого.

І кожен з них зрозумів, що «У людини завжди є все, щоб здійснити свою мрію» (П. Коельо).

                 


Велика увага в нашому місті приділяється удосконаленню процесу поглибленого виховання учнів шкіл з вивчення шкільних предметів.

З цією метою 27 березня на базі мистецького центру «Світовид» проводився семінар-практикум для вчителів історії та правознавства загальноосвітніх шкіл нашого міста на тему «Виховний потенціал освітньої галузі» і « Суспільствознавство Державного стандарту: теорія і практика».

Основною метою семінару було обговорити з вчителями історії та правознавства ряд найбільших питань, які б забезпечили цілісність, а також урізноманітненість виховного потенціалу освітньої галузі. Велика увага під час проведення семінару була спрямована на підвищення професійного збагечення вчителів у виховному процесі. З програмою семінару присутніх ознайомила вчитель історії нашої школи Стефанишин Л. І.

Важливим був виступ учителя історії та правознавства Дем’янчука В. М., який досконало висвітлив питання формування вивчення учнями питання права.

Цікавою була тема патріотичного виховання, яку змістовно виклала учитель історії Григорук Л. М.

Надзвичайно важливим у проведенні семінару-практикуму була участь відомого краєзнавця нашого краю Василя Нагірного, який презентував нові кінострічки та книги з історії Коломиї.

          

 


З метою попередження і протидії можливим загрозам життю та здоров'ю учасників навчального процесу  у п’ятницю, 17.03.2017 року в школі було проведено відпрацювання практичних дій (у тому числі евакуація). Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя.

          


З 20.02. по 03.03.2017 р. в школі проходила декада іноземних мов. Головною метою  її проведення було підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови в школі, розвинути в учнів навички слухання та говоріння іноземною мовою, розвинути в учнів інтерес до творчості, розвинути в учнів логічне мислення та пам'ять. Кожен день був насичений подіями.  Всі заходи були надзвичайно цікавими , насичені активною працею і добрим позитивним настроєм. Англійську мову з захопленням вивчали всі – і ті,  хто вперше мав такий мовний досвід, і ті, хто вчив цей предмет багато років тому.

      

Мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах. Найкращі знавці англійської мови у кожному класі були відзначені. Дякуємо учителям іноземних мов та учням школи за активну участь у проведенні декади. Бажаємо й надалі перемагати та показувати гарні результати!!! 


26 січня 2017р. в мистецькому центрі «Світовид» відбувся творчий вечір поета, самодіяльного композитора – пісняра, літератора. Вчителя географії нашої школи – Володимира Горука.

Вечір розпочався з представлення збірок Володимира Миколайовича: «Школа рідна моя» та «Покуття моє веселкове». Учні нашої школи декламували твори із цих збірок.

У виконанні вчителів та дитячого ансамблю під керівництвом  Марти Томівни Свериди прозвучали пісні на слова автора.

Вітальне слово мав директор школи Володимир Миколайович Ковальчук, який подякував авторові за чудові поетичні рядки.

Твори Володимира Миколайовича Горука відкривають для всіх нас ще одну грань діаманту української поетичної творчості. Кожний музичний твір за своїм змістом допомагає глибше пізнати любов до свого рідного краю, заглянути у найглибші пережиття та почуття людини. І які супроводжуватимуть кожного з нас на життєвому шляху.

                                                     


 В період з 19 по 23 грудня 2016 року проведено тиждень зарубіжної літератури, метою якого було підвищення рівня знань із зарубіжної літератури, посилення інтересу до навчального предмету, розвитку творчих здібностей учнів, виховання любові до кращих зразків  світової літератури.

 Тематика днів предметного тижня була цікавою і різноманітною.

        Проведено відкриті уроки в 7-А  та 8-Б класах (вчителі Красовська С. А. та Римар О. І.), конкурс читців поезії серед учнів 6-7-их класів, конкурс-вікторина «У світі казок» серед учнів 5-их класів, інтелектуальне змагання «Слабка ланка» серед учнів 8-их класів, захист проектів «Сторінками поезії І пол. XX ст.», проведений учнями 11-Б класу (вчителі Фучинська О. В.,
Єрохіна О. В., Красовська С. А.).

 Змістовною та цікавою була виставка стінгазет та малюнків, організована учнями 5-6-их та 9-11-их класів.

              

             

 

 


 Фонд «Покуття» , який створений з ініціативи народного депутата Андрія Іванчука, поставив собі за мету забезпечити комп’ютерними класами всі школи міста.

І надовго запам’ятається цьогорічне Свято Миколая і нашим учням. Саме в цей день до нашої школи завітав народний депутат Андрій Іванчук, який вручив цінні подарунки – комп’ютери.

   Як наголосив у своєму виступі вчитель інформатики Віталій Володимирович галів, подарунок є дуже цінним на сучасному етапі, і завжди втішно спостерігати. З яким настроєм діти заходять до класу, і зможуть щще більше поглибити знання з інформатики.

   Учні та вчителі надзвичайно вдячні за таку благодійну справу, яка сьогодні потрібна всім.


                 

                 


У ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 в період з 21.11 по 02.12. 2016р. проведена декада початкової школи з метою активізації методичної роботи, росту професійної діяльності педагогів та створення у н/в процесі атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю й унікальних здібностей.

Змістовими та захоплюючими були уроки обміну досвідом, які провели вчителі Марчук Н.Я., Васько О.Я., Тарновецька О.І., Куриляк М.М., Шторх Л.Я., Солодюк Н.І.,Шевага У.Я., Сверида М.Т.

Потік позитивної енергії зарядив радістю та ентузіазмом учасників і глядачів гри-естафети на природничу тему, конкурсу знавців української мови, свята «Я відкриваю світ» (підготовлених вчителями Чайковська Л.С. та Никифорук Т.В.). З цікавістю всі спостерігали учнівське самоврядування в 4-В класі (вчитель Мартинюк Л.І.)

 


6, 7 та 8 листопада 2016 року одночасно в усіх регіонах України за відповідними завданнями для кожної вікової групи відбувся Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерної грамотності "Бобер - 2016" для учнів 2-11 класів. 

Коломийська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №4 ім. Сергія Лисенка також взяла участь у конкурсі. Цьогоріч учасниками конкурсу стали 24 учні школи. Вони із зацікавленням розв’язували логічні задачі, розплутували головоломки та хитромудрі  комбінації запропоновані  непосидющими бобрами. Слід зазначити, що кількість учасників цього конкурсу порівняно з минулим роком більша, що свідчить про популярність цього конкурсу серед школярів. 

           

          

 


9 листопада 2016р. 22 учні старшокласники Коломийської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Сергія Лисенка писали радіодиктант єдності «Україна на зламі тисячоліть», присвячений Міжнародному дню української писемності та мови.

          

 

          

 


04.11.2016 р. в школі відбувався психолого-педагогічний консиліум.

Дослідження свідчать, що першокласник емоційно переживає перші тижні перебування в школі. Завдання вчителя полягає в тому, щоб негативні і позитивні емоції, породжувані успіхами чи невдачами в навчанні, використовувати для виховання в учня віри в свої можливості, впевненості в собі.

Проблему готовності дитини до школи та ефективності навчання й виховання шестиліток обговорювалося вчителями перших класів, психологом школи та соціальним педагогом на психолого-педагогічному консиліумі.

Вчителі відмітили, що кожна дитина прагне утвердитися в новій ролі, шукає опори у ставленні вчителя до себе,бажаючи, щоб вчитель помітив й позитивні якості. Особливих проблем в напрямку цієї діяльності немає. В більшості учнів спостерігається позитивне ставлення до школи.

Дослідження шкільного психолога та соціального педагога свідчать про те, що 87 учнів із 116 мають високий рівень адаптації, середній рівень – 20, низький рівень – 2. Дезадаптованих учнів не виявлено.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Єрохіна О.В. наголосила, що велику роль і значення має педагогічна підтримка всіх учнів, це позитивно впливає як на навчально-виховний процес, так і на формування особистості школяра.

          

 


Протягом вересня – жовтня 2016р. в школі пройшов І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. 346 учнів школи взяли участь в олімпіадах, 76 учнів будуть представляти учнівський колектив в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.

 

   

  


03.11.2016 року на базі школи відбувся міський семінар-практикум вчителів фізики на тему "Фахова майстерність вчителя, як один із компонентів підвищення якості освіти". Метою семінару-практикуму було залучення вчителів фізики до обговорення питань, пов'язаних із підвищенням фахової майстерності, а також розвинути комунікативні навички педагогів.

          

Цікавим для учасників семінару був майстер клас: "Механічний рух. Відносність руху. Тіло відліку", який провела вчитель фізики Гультай Г. Я..

З питанням застосування методів, що сприяють підвищенню ефективності і результативності навчання виступила вчитель фізики Тимофіїв М. О. 

                                                                                                       

  Вчителі фізики шкіл міста мали змогу попрацювати з приладдям, обмінятися досвідом роботи з організації та проведення експериментів з теми "Електрика і магнетизм". Підсумки роботи підвела методист управління освіти Чекан Г. М., яка зазначила, що вивчаючи досвід найкращих, накопичується власний".

 

З 10.10.2016р. по 21.10.2016 р. в школі проведено декаду історії та правознавства. Були  сплановані заходи, підготовлені цікаві різноманітні завдання, під час проведення використовувалися різні форми і  методи роботи. Методична декада розпочалася з конференції «Інновації в навчанні історії. Нові програми викладання історії», в якій прийняли участь керівник МО та учителі історії і правознавства. 

             

Виховна година «Бабин Яр – без права на забуття» (вчитель Григорук Л. М.)

          

Загальношкільне козацьке свято «І не буде переводу козацькому роду – українському народу» (вчитель Кучер М. В.)

На засіданні методичного об’єднання вчителів історії та правознавства були підведені підсумки проведеного тижня. Заходи  Стефанишин Л. І.,  Дем’янчука В. М., Кучера М. В., Григорук Л. М. сприяли особистісному розвиткові учнів, забезпечив їхній розвиток і засвоєння знань.


Наказ про перевід учнів 1-4 класів

Наказ про перевід учнів 5-8,10 класів

Наказ про перевід учнів 9-х класів